»Vsem pa velja zahvala za dolga, ustvarjalno plodna desetletja.«
»v radijski igri Splav (ali ladja norcev) je slovenski dramaturg izpisal stanje duha slovenskega naroda od polpretekle zgodovine pa do danes.«
»Zgodba Treh minut slave danes deluje novo. Kopenski napad na Ukrajino leta 2022 pomeni grozljivo razdejanje, toda tu so še človeška življenja, njihova občutja, misli, drame in izgubljene sanje. Tudi v svetu vojne so otoki ljubezni in upanja. Ti otoki so naša srca. Pogovori s slovensko radijsko ekipo - z režiserjem, dramaturginjo in prevajalci - so mi pokazali, da so moje ukrajinsko srce in slovenska srca povezani. Zato upam, da bom podprla srca slovenskih radijskih poslušalcev.«
»Sicer pa je 'slovenska šola' radijske igre izrazito dramska in si je leta, tudi na akademski ravni, delila polje z uprizoritveno umetnostjo.«
»Zaradi izjemnega rezultatskega potenciala in zaradi bližine smo se odločili, da radijski studio, mobilni tovornjak, odpeljemo kar v Pariz ob slovensko hišo, v epicenter tudi navijaškega dogajanja.«
»V slovenskem medijskem prostoru razumevanje besede 'feminizem' in poznavanje feminističnih bojev še vedno pogosto umanjkata, tematike, ki se tičejo položaja in pravic žensk, pa so šibko zastopane. Serija radijskih podkastov Na pravi strani je v tem smislu prelomna, saj redno pokriva feministične tematike.«
»Vzpostavitev Radioplayerja je po njegovih besedah nujen korak za slovensko radijsko krajino, saj ima radio namreč prihodnost zgolj v primeru, da bo uspešno tekmoval z drugimi avdiovizualnimi medijskimi vsebinami, in sicer z boljšo dostopnostjo in uporabniku prijaznejšo izkušnjo.«
»Radijska igra Češnje s ponekod grotesknimi podtoni navsezadnje izzveni predvsem kot sodobna balada o ljubezni, veri in upanju.«
»Povezovanje lokalnih radiev v mreže je sicer predvideval tudi zadnji predlog zakona o medijih, kar kaže na prisotnost določenih interesov, ki niso nujno v dobro razvoja slovenske medijske krajine.«
»Teptate lokalne radie, ki so skrbeli za živost javnih sfer, uničujete slovensko filmsko umetnost, Radio Študent, ki je bil dolga desetletja center, kjer so se vzgajali številni najprodornejši umi v Sloveniji.«
»Mirno lahko rečemo, da tri četrtine ljudi tako ali drugače bolj ali manj pogosto ali redno še zmeraj spremlja radijske programe, kar je izjemno visoka številka.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju